Bofors Gymnastikförening

Gymmix

Info om guldkant mm

2023-02-19 09:36

Terminen har nu rullat på några veckor och det har blivit dags för lite guldkant.

Under vecka 8 kommer vi att på varje pass lotta ut semlor bland de som är med på våra pass. Om man vill vara med och ha en chans i utlottningen skriver man sitt namn på en liten lapp när man kommer till passet och lämnar lappen i en burk eller vad ledaren samlar upp lapparna i.

Söndagen den 12/3 kommer vi att prova på något nytt genom att köra ett styrke-bingopass kl 10,00 i Bregårdshallen. I enkla drag kommer man att ha en bingobricka med bokstäver i en ruta och siffror i en annan ruta och när man sedan själv komponerar ihop sitt pass genom att välja hur många repetioner man vill göra av varje övning. Inte lätt att förklara så här utan häng på och testa passet så förstår ni lättare.

Sist men inte minst så lönar det sig att vara flitig då vi kommer att belöna den som är mest flitig född på 30, 40 ,50-talet osv under maj månad så se till att du alltid fyller i att du är på ett pass.

Njut av solen och glöm inte att träna med BG gymmix

P.S Fakturorna är nu på gång under kommande vecka så håll utkik efter dem

Nyhetsarkiv

medlem
Svenska gymnastikförbundet
Bamsegympa
GympaKidz
Gymmix
Säker & Trygg
Friskvård
Länsförsäkringar Bergslagen
Stadsnät

Medlemskap

medlem

I samarbete med

Svenska gymnastikförbundetBamsegympaGympaKidzGymmixSäker & TryggFriskvårdLänsförsäkringar Bergslagen

Vi använder bredband från

Stadsnät